Historie

HISTORIE T.N.S.

Koncem léta 1992 potkávají kytarista Jiří KOTLÁR a baskytarista Robert ZEJMON bubeníka Jana VIŠVARDU. Zakládají kapelu.
Autorem názvu T.N.S. je textař některých počátečních písní Pavel ZAZVONIL- “Když byl Pavel na vojně, vyšil si na teplákovou bundu logo T.N.S. jako město, ze kterého pochází (Týnec nad Sázavou). Všichni mysleli, že jde o nějakou punkovou kapelu…”

podzim 1992

Přidává se klávesák Štefan TOMKA, zpěvák Tomáš KRAJÁNEK a nový basák Martin HONZÍK. Po prvním veřejném hraní na “Dětském maškarním plese” (jaro 1993) ho však nahrazuje Josef PEŠEK.

1994

Za varhany usedá Václav ŠOBÍŠEK. Přichází druhý kytaristy Karel SLEPIČKA. Na konci roku skupina nahrává v KD Metaz demo o 40-ti skladbách.

1995

Repertoár se rozrůstá a skladby konečně – zvláště po odchodu klávesáka počátkem roku- začínají připomínat hard rock až heavy metal. V létě je natočen první videoklip. A to k písni Maratonec.

1996

V lednu vzniká studiová demonahrávka o třech skladbách a vzápětí přichází první těžká zkouška. Bubeník končí s muzikou. Touha po hraní je však silnější – v říjnu se vrací.

1997

Nedobrovolný odchod zpěváka. Listopad 1997: T.N.S., v sestavě zpěv – Martin BUBÁK, kytary – Karel SLEPIČKA a Jiří KOTLÁR, baskytara – Josef PEŠEK, bicí – Jan VIŠVARDA, nahrává první album  “POHLEDY NA SVĚT” o devíti skladbách, mezi nimiž je i nejstarší “Ztracená parta”. Pomalá skladba “Nemám na vybranou” vyhrává hitparádu rádia Preston a dostává se i na výběrovku FRM 3 (Fajn Rock Music).

1998

Květen rozpad kapely. Už však na podzim  se začíná rýsovat nová sestava:
Tomáš KRAJÁNEK – zpěv, Jiří KOTLÁR – kytara, Josef PEŠEK- basa + Marek ŠOBÍŠEK – kytara a Ladislav DUDKOVIČ – bicí.

2000

V této sestavě začíná intenzivně koncertovat.

2002

Na jaře  přichází  Tomáš REIL (klávesy, příčná flétna). A konečně v srpnu kapela natáčí své druhé album “ZÁVAŽÍ ČASU” . Všechny písně kromě tří bonusů jsou novinky nacvičené v této nové sestavě. Na cd si také jako host zahrál zpěvák a kytarista kapely “Keks” Štěpán KOJAN.

2004

Odchází klávesák Tomáš REIL.

2005

V květnu křtí kapele kameraman Pavel STIBŮREK DVD  …10 let …10 klipů. Kapela se ujímá role průvodce svých deseti videoklipů. Jako bonusy jsou na dévédečku záběry ze zkoušek a z natáčení samotných klipů.

2008

Natáčení a v prosinci křest třetího alba ” SEN O DOBYTÍ RÁJE “. Křtitelem byl klávesák Tomáš ADAM. Nejenže si na albu zahrál, ale ve studiu dokázal navodit pohodovou atmosféru.

2009

V červenci  účast na TPCA BEAT FESTU, kde proběhla soutěž amatérských kapel. Po delším dohadovaní přiřkli porotci rockerům z Týnce druhé místo.
V listopadu zazněly poprvé na RADIU BEAT písně  “Ztracená parta” a “Hadice”. Také zvukově se kapela posouvá dopředu díky novým nástrojům.